neděle 3. prosince 2017

641. DD advent je tu

Přeji všem pohodový adventní čas.
Zapálila jsem první svíčku.
 Nachystala jsem těsto na zítřejší pečení. Pečeme 3 kamarádky. Já vždy dělám těsto, Jana donese víno a kamarádka Jitka nachystá pohoštění a plechy na pečení. Už potřetí budeme u ní. S kamarádkou Janou jsme začaly péct, když kluci byli malí a společně je to víc bavilo.
Recept mám v kuchařce na internetu, mám ho ve své vánoční kuchařce, ale stejně vždy vytáhnu starý recept, který jsme si namnožily před hodně lety ve Svazu žen. Tenkrát jsme taky pekly společně, ale bylo nás víc.
 Dávku jsem rozdělila na 4 díly. Jeden díl je pro mladé. Budeme péct s Karolínkou.
 Podvečerní pohoda.
Připadám si, že jenom si stěžuji na nemoc. Náš výlet do sklípku a  hlavně jízda domů při otevřeném okně mi neprospěla. Teče mi z nosu a kýchám.

12 komentářů:

 1. Přeji hodně zdraví a krásný adventní čas:-) Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Alenko, nádherný adventní věnec. Ať je ti líp. Hezký večer.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak jsem si prošla několik Tvých posledních příspěvků. No, nenudíš se :-). Já taky nejraději sáhnu po svých osvědčených receptech.
  Tak hezké adventní dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 4. Jéé, to máte moc hezký zvyk péct takhle pospolu, to by mě taky bavilo. :-)
  Alenko, brzy se uzdrav! Na mě asi taky něco leze, dneska mě pěkně bolí v krku...

  OdpovědětVymazat
 5. Alenko, ať Tě to nachlazení dlouho netrápí. Máš pěkný adventní věnec. M.

  OdpovědětVymazat
 6. Spoločné pečenie je veľmi fajn. Aj my sme túto tradíciu niekoľko rokov s kolegyňami dodržiavali a vždy jednu krabicu koláčikov darovali na charitu. Tohto roku nám to z rôznych príčin nevychádza a mne je to veľmi ľúto. Verím, že vám sa všetky koláčiky vydarili k spokojnosti. A prajem rýchle uzdravenie.

  OdpovědětVymazat
 7. To by mne také bavilo společně s někým péci :o), musí to být celkem zábavné.
  Ali, užívej si adventní čas. A zdraví ať už se srovná.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 8. Alenko, krásné adventní dny, plné pohody a lásky. Iva

  OdpovědětVymazat
 9. To ti moc chválím, myslím to společné pečení, taky by mne to bavilo. Moc ráda vzpomínám na dobu, když byl ještě dcera doma a pekly jsme spolu. Pak, když měla malé děti, tak jsem pekla jenom já a teď mi to dcera vrací, už toho moc nedám. Těch pár kousků cukroví mi vždy přiveze a já za to peču jen perníčky a "opilá srdíčka", která milují.

  OdpovědětVymazat
 10. Alenka zamyslela som sa a poviem ti pravdu, nemám kamošku čo by rada piekla, ale ani ja nepečiem rada, zišla by sa taká partia kamošiek ako ste vy. Ja by som priniesla to občerstvenie. Pekný jemný adventný venček si si pripravila. Veľa zdravia prajem. Zita

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám, že jste mě potěšili milým komentářem Hošanda